top of page
אמן חושים הכל בראש

אמן חושים

גידי ליבנה

סטנדאפיסט

ההודעה נשלחה בהצלחה

איך בוחרים אמן חושים לאירוע פרטי?

כאשר מתלבטים איזו הפעלה או אטרקציה כדאי להוסיך לאירוע פרטי כמו בר מצווה, בת מצווה או יום הולדת למבוגרים. צריך לקחת בחשבון מספר גורמים על מנת לוודא שאותה פעילות שתתאים לקשת הרחבה של הגילאים וסגנונות של האורחים שלכם. כאשר אתם מתכנים אירוע פרטי באופן כללי כדאי לזכור שמה שאתם באמת בונים זאת לא רק ארוחת ערב או מסיבת ריקוד - אלא זכרון שלכם ושל האהובים שלכם שנמשך לכל החיים. ברגע שמבינים את זה אפשר לראות את החשיבות של תוכן איכותי.


אמן חושים לאירוע פרטי הוא סוג של בדרן אשר מצד אחד מדבר לקהל צעיר ומצד שני גם יודע לתפוס את תשומת הלב של הקהל הבוגר יותר. לקהל ישראלי שיש לנו היסטוריה וזיכה אורכת שנים עם תחומים דומים (גם המבוגרים ביותר בקהל יזכרו את אורי גלר הזקן), לכן אם מביטים על כל מהי האטרקציה שתמיד תנצח באירועים פרטיים כמו בת או בר מצווה אמן חושים הוא הימור די בטוח.


אבל לא כל אמן מתאים לכל אירוע. אז ראשית אתם צריכים להבין איך נראה האירוע שלכם, ועל פי זה לתקשר מול אמן החושים אותו אתם מזמינים אם יש לו ניסיון בסוג הזה של האירועים.שלב ראשון:הבינו את שלושת המ'ים: מתי, מיקום ומי (הקהל)

כמו שמזמינים חדר בבית מלון, זמן ותאריכים משפיעים מאוד על זמינות של אמן החושים לאירוע בר המצווה שלכם. לכן קודם כל בדקו זמינות ושאלו אם יש לו אירועים לפני או מיד אחרי התאריך של האירוע שלכם כדי לראות שיש די זמן לקיים את ההופעה. לאחר מכן מיקום המופע הארץ וסוג החלל בו הוא מתקיים, בדקו שאמן החושים שלכם יכול להגיע למקום בארץ בו אתם מקיים את האירוע הפרטי, ודעו אם מדובר באולם אירועים, חצר בית פרטי, סלון, או כל מקום אחר. נסו להבין אם יש לרשותכם מערכת הגברה ותאורה שיאפשרו את קיום ההופעה. לעיתים יש אולמות שעם כל כוונתם הטובה, אינם יכולים לעמוד בתנאים הבסיסיים לקיום מופע פורמאלי, ואז יש לבחון אפשרות של מופע "קלאוז אפ" - הסתובבות בקהל. לעשרת הדברות לארגון אירוע עם אמן חושים נסו לקראו את הכתבה הזאת. לסיום הבינו אם הקהל מורכב רק ממשפחה, רק מחברים מבוגרים או צעירים, או אירוע משולב. לא כל אמן בהכרח יתאים למבוגרים, מי שמתאים רק למבוגרים לא יתאים לצעירים, ואם יש אירוע משולב צריך מישהו שיודע גם וגם. אם איש לכם אירוע משולב ואתם מתלבטים אם להזמין אמן חושים, תחליטו גם ם עצמכם אם יש לכם עדיפות לרצות קהל מסויים. כמו כן אם יש מגבלות שפה או תרבות כדאי לתקשר אותם מול אמן החושים אותו אתם בוחרים.


שלב שני: שוחחו ובקשו לראות סרטונים של אמן חושים

מה שהופך אמן חושים ל אמן חושים מומלץ הוא השילוב בין הניסיון לסגנון האישי שלו. כל אמן חושים יודע לגלות על איזה קלף חשבתם, השאלה מי ידע לבדר את הקהל שלכם הכי טוב. במפועי בידור יש כאלו ש"מפציצים" וגורמים לכולם להנות לצחוק, ויש כאלו ש"מתרסקים" שישעממו את הקהל. אתם לא רוצים שהאירוע שלכם יתרסק. לצערנו, תחום אומנות החושים אינו עובר פיקוח מסויים, וכל אחד יכול לרכוש כמה טריקים בחנות קסמים ולהקים אתר באינטרנט למכור הופעות. לכן דאגו שלא תקנו חתול בשק: בקשו לראות סרטונים מקטעים מתוך הופעות של האמן שאתם רוצים להזמין, ולנסו לדמיין איך זה ירגיש באירוע שלכם. אם אתם מקבלים סרטון בסגנון "טיזר" שרק מראה תגובות של קהל וחלקים קצרים, אל תסתפקו בזה - בקשה לראות קטע שלם מצולם - אמן חושים מנוסה ישמח מאוד לשתף אותכם בחלקים וחוויות מהמופע כדי שיעזור לכם לבצע בחירה. אם לאותו אמן יש קטעים בתוכניות אירוח זה תמיד כיף וטוב לראות, אבל לקטעים מהופעות מול קהל אין תחליף! אם תרצו להגיד לראות את אמן החושים בהופעה אחרת מותר לבקש, אבל שימו לב שלא כל האירועים נברו שווים - יכול להיות שתנאי המופע והקהל באירוע אליו תלכו יהיו שונים לחלוטין מהאירוע שלכם ולא יתנו לכם את הבטחון שאתם צריכים. קחו בחשבון שמאוד לא מקובל לצלם אירועיים פרטיים לצרכי שיווק, ולכן ייתכן שהסרטון שתקבלו יהיו ממופעי תיאטרון או מטלויזיה וזה בסדר גמור!


שלב שלישי: תקשורת וערך מוסף

אמן חושים צריך לדעת לצור חיבור ולהתחבב על הקהל, לכן כבר מהשיחה הראשונה עם אמן החושים שלכם דאגו שיש לכם קליק אישי איתו. אם הוא הצחיק אותכם במהלך השיחה, האם היה מנומס, אדיב וסבלני בהסברים. כמו כן נסו במהלך השיחה להבין איזה ערך מוסף אמם החושים מכניס למופע שלו וכיצד הוא ישרת את האירוע שלכם, הם הוא מכניס הומור, האם ההומור לטעמכם? אולי אותו אמן חושים משלב מוסיקה, אפקטים בוידאו, טכנולוגיה או ריקודי עם. השיחה עם אמן החושים הוא גם זמן מצויין לספר על מי שלוגג או לגגת את האירוע הפרטי: ספרו לאמן קצת פיקנטריה וסיפורים מצחיקים, ושאלו את עצמכם אם ההופעה היא הפתעה או לא עבור אותם חוגגים. שאלואת עצמכם אם לדעתכם היו שמחים לשתף פעולה בהופעה ותקשרו את זה לאמן חושים שלכם. עצמה נוספת שקשורה לתקשורת היא תקשורת בין אמן החושים לאולם בו אתם חוגגים. נסו לטווח את התקשורת הזאת כמה שיותר, במידה ואמן החושים צריך לתאם את הצרכים הטכנים להופעה מול האולם - לא תמיד האינטרסים חופפיםף ולאולם יש רק לקוח אחד לרצות -אותכם. לכם תהיו מעורבים כמה שיורת בתקשורת בין האמן למקום.קוסם לאירועים
גידי ליבנה אמן חושים וסטנדאפיסט


שלב רביעי: הקשיבו לאמן החושים שלכם

קחו בחשבון שאם בחרתם אמן חושים מנוסה באירועים רבים, יש לו את הניסיון והידע להבחין בפרטים הקטנים שהופכים מופע טוב למצויין, ובמקרים מסויימים להפוך מופע שכל הסיכויים נגדו - למוצלח. לפעמים הערות על הגברה, תאורה, הגשת אוכל ופינוי כלים, וישיבה בזמן ההופעה של אמן החושים ישמעו לכם מיותרות או אפילו קטנוניות. קחו בחשבון שהם לא! אם אמן חושים ביקש ממכם תנאים טכניים מסויימים שלא ניתן לקיים, ומיד לאחר מכן חזר בו ואמר שאין בעיה. לא מדובר תמיד בגמישות וזאת יכולה להיות נורה אדומה למי שיותר חשוב לו לסגור את האירוע ולקבל תשלום מאשר שיהיה מוצלח. ודאו מה המחיר של כל פשרה כזאת ותחליטו בעצמכם אם הוא כדאי לכם. עבדכם הנאמן הכותב לצערו סירב מספר פעמים לאירועים שמאוד רצה להופיע בהם אבל לא יכל להבטיח מופע מושלם. תמיד יש מקום לגמישות, אבל כמו כל פשרה יש מחיר לשלם - ודאו שאתם מודעים למחיר הזה.


שלב חמישי: מחיר הוגן של אמן חושים

קצת משונה לבקש מאמן חושים או קוסם להיות הוגן. אבל במידה מסויימת אמן חושים הוא השקרן הכי הוגן בעולם! הוא מבטיח לעבוד עליכם ואכן מקיים. כמובן שמדובר רק על תוכן המופע ולא בעסקים עניין המחיר תמיד משחק שיקול. מחיר של אמן חושים הוא שיקול של הניסיון של אמן החושים, הביקוש האישי שלו והביקוש של התקופה בה אתם מארגנים את האירוע, וכמובן הצרכים הטכניים שצריך להביא איתו בהתאם לאירוע שלכם. אין מחירון אחידו כל אמן חושים לוקח את המחיר שהוא מרגיש שמצדיק את השיקלול של כל המה שציינתי. אם אמן חושים אחד נתן מחיר זול ואחד יקר - שאלו את עצמכם למה, שאלו את עצמכם היכן בא לידי ביטוי הפער, והחליטו אם הפשרה מצדיקה את ההפרש בתשלום. כתבתי מאמר שלם על מחיר של אמן חושים ותוכלו לקרוא עוד בהרחבה עליו.


אודות הכותב: גידי ליבנה הוא אמן חושים וסטנדאפיסט עם ניסיון של מעל 17 שנים בתחום האירועים הפרטיים והעסקיים. הוא כיכב בשלל תוכינות אירוח, בריאלטי "גוט טאלנט ישראל", כיכב בשדרה משלו בשם "חי באשליות" בערוץ הצחוק של הוט ופרטנר טיוי, זכה בפרס האמן המבצע של איגוד אמני ישראל בשנת 2019, והיה אמן החושים הראשון בארץ לפרסם ספיישל הופעה מצולמת באורך מלא. לבירור זמינות ופרטים נוספים להזמנת הופעות אנא התקשרו: 072-397-0443אמן חושים לאירוע פרטי
אמן חושים גידי ליבנה


bottom of page